Paušální daň 5.500,- Kč

Na základě přání živnostníků a podnikatelů z řad OSVČ, kteří dlouhodobě žádají zásadní zjednodušení svých daňových a odvodových povinností připravuje ministerstvo finanční zavedení tzv. paušální daně.

Zavedení paušální daně by se mělo týkat podnikatelům s ročním obratem do 1 mil. Kč. Výše této paušální daně by činila 5.500,- Kč měsíčně. Tato částka by zahrnovala platbu sociálního pojištění (minimální odvod + 15 %), zdravotního pojištění (minimální odvod) a daně (cca 100,- Kč). Zavedení se připravuje k 1. 1. 2021.

Paušální daň by měla přinést možnost zbavit se prostřednictvím jedné paušální platby povinnosti přiznávat na třech různých formulářích daň z příjmů, sociální pojistné a zdravotní pojistné. Poplatníkovi, který by se pro tento jediný odvod rozhodl, by se výrazně snížila administrativa.

Díky mým zkušenostem v oblasti vedení účetnictví, daňové evidence a s tím související problematice některých daní pomáhám lidem zorientovat se v této džungli předpisů :-) Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.