Dovolte, abych se vám představila

Jmenuji se Katka Patrochová. Jsem obyčejná žena, manželka, matka a účetní. Profesi účetní se věnuji již desátým rokem (jako OSVČ) a problematika účetnictví, mezd a daní a práce s čísly mě neskutečně baví. Je to moje vysněné, I když náročné, povolání.

Moje profesní začátky

Dříve, po ukončení vysoké školy ekonomického zaměření, jsem pracovala nejprve v kanceláři jedné firmy, kde jsem měla na starost pouze fakturace. Poté jsem byla zaměstnaná u další společnosti a to už jsem se seznámila s účetnictvím celé firmy (bylo to tenkrát s.r.o.) jako z celkem, tedy ze všemi jeho prolínajícími se souvislostmi. Toto mě velmi oslovilo, cítila jsem zde své profesní naplnění. 

Touha po změně

Po určité době mě něco vnitřně táhlo posunout se ve svém životě dál. Nechtěla jsem trávit zbytečně hodiny dojížděním do práce a z práce a přála jsem si tzv. být pánem (resp. paní) svého času, abych se mohla svému povolání věnovat tehdy kdy je potřeba a nemusela brat ohled na “píchačky”, napracovávat pozdní příchod do práce (např. kvůli pochůzkám u lékaře) nebo naopak být po splnění pracovního úkolu ještě zbytečně a neefektivně v práci, protože jsem prostě musela dodržet 8mi hodinovou pracovní dobu.

Založení živnosti

 Začala jsem podnikat, stala jsem se OSVČ v oblasti vedení účetnictví a daňové evidence.Začátky mé kariéry soukromé podnikatelky samozřejmě nebyly tak jednoduché, jak jsem si to naivně z počátku představovala. Musela jsem se toho ještě spoustu naučit a začínala jsem v podstatě od nuly, to znamená, že jsem si v prvé řadě musela sehnat klienty, kteří by měli o moje účetní služby zájem. Začínala jsem doslova s pár klienty a nebýt rodiny, která mě podpořila v začátcích mého podnikání (především finančně), asi bych si o odečtení nákladů nevydělala ani na slanou vodu a vzdala bych to.

Hlavně se nevzdat

 Jelikož jsem ale ve svém úsilí nepolevila a vytrvala, přivítala jsem postupem času nové a nové klienty, kterým nabízím své účetní služby a předávám odborné zkušenosti a můj finanční prospěch z podnikání není špatný.

Co vám můžu nabídnout

Protože vím, že je spousta témat v oblasti účetnictví a daní a spousta lidí, kteří dané problematice nerozumí a hledají informace v konkrétních otázkách nebo si potřebují ujasnit, zda je jejich postup v dané konkrétní věci správný, budu moc ráda, pokud budu moci těmto lidem prostřednictvím mého ebooku (ebokůů + konkrétní názvy titulů) poskytnout “pomocnou ruku” při jejich zorientování se v dané problematice.

Díky mým zkušenostem v oblasti vedení účetnictví, daňové evidence a s tím související problematice někětých daní pomáhám lidem zorientovat se v této džungli předpisů.


A protože "Můj příběh" by měl být psán upřímně a otevřeně, považuji za důležité zmínit zde něco vemi osobního..... Na počátku roku 2019 mě potkala jedna z největších ztrát, když mi zemřela maminka. Posledních 27 dní strávila v hospicu Svatého Štěpána v Litoměřicích.

Z celého srdce děkuji tamním lékařům, sestřičkám a ostatnímu personálu za milou a laskavou péči, která byla mojí mamince v poskytnuta. Maminka je jen jedna. Nikdy nezapomenu...


Kam dál?


  • Můžete se vrátit na úvodní stránku mého blogu, kde najdete zajímavé články z oblasti daní a účetnictví

                           úvodní stránka

  • Pokud chcete ode mě dostávat ZDARMA formou pravidelného měsíčního newsletteru informace o nových článcích na mém blogu katkapatrochova.cz, můžete se k jeho odběru přihlásit níže

                           newsletter

  • také jsem pro Vás jako bonus připravila eBook s názvem 5 nejčastějších tipů jak snížit daně a to zcela ZDARMA. Pokud Vás to zajímá, informace naleznete v odkazu níže

                           eBook ZDARMA